Samsung, iPhone Fiyatını İkiye Katlayan Katlanabilir Telefonu Galaxy Fold’u Tanıttı

0
21
Samsung-Galaxy-Fold

Android kullanıcıları yıllardır iPhone’un yüksek fiyatlarının “elitistlere” göre olduğunu söyleyip durdu. Ancak, Samsung’un uzun süredir beklenen ve 1,980 dolarlık fiyata sahip ‘Galaxy Fold’u tanıtmasıyla birlikte bu yöndeki görüş büyük ölçüde sarsıldı.

Apple’ın amiral gemisi iPhone XS, 999 dolardan başlayan fiyatlara satılıyor. Yani ‘Galaxy Fold’ yalnızca 1,000 dolarlık akıllı telefon piyasasını altüst etmekle kalmadı, “premium” bir telefonun fiyatını da neredeyse ikiye katlamış oldu.

Katlanabilen ‘Galaxy Fold’ açıldığında 7.3 inç boyutuna ulaşan ve rahatlıkla film izleyebileceğiniz bir tablete dönüşen ikinci bir ekranla birlikte geliyor. İkinci ekran kapatıldığındaysa 4.6 inçlik boyutuyla avcunuza rahatlıkla sığabilen tipik bir akıllı telefona dönüşüyor.

Samsung’un aktardığı bilgiye göre, kullanıcılar birincil ekrana gelen pop up bildirimleri, ikincil ekranı açarak da görüntüleyebiliyor. Ayrıca, piyasadaki ilk 5G uyumlu cihazda her bir ekran için iki pil ve toplam altı kamera yer alıyor. Bütün bu gelişmiş özelliklere rağmen ‘Galaxy Fold’ satış fiyatıyla eleştirilere maruz kalıyor.

Xiaomi, katlanabilir telefon varyasyonuna ait bir tanıtım yapmış olsa da ‘Galaxy Fold’ piyasaya ilk çıkacak olan katlanabilir akıllı telefonları arasında başı çekiyor. Samsung, bundan sonra her yıl katlanabilen bir akıllı telefon çıkarmayı planlıyor. CNBC’de yayınlanan rapora göre Apple ise piyasaya 2020 yılında katlanabilir bir cihaz çıkarma hazırlığında…

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın
Lüfen isminizi buraya yazınız